Najlepsze w Europie Łowisko Troci i Łososi Najlepsze w Europie Łowisko Troci i Łososi / W Słupi nie ma troci. List rozżalonego wędkarza do prezesa związku wędkarskiego w Słupsku

01.01.2010 r., Słupsk

Już dziś wędkarze skarżyli się nam na Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. Dostaliśmy również maila w tej sprawie skierowanego do prezesa słupskiego okręgu.

Szanowny Panie Prezesie.

Dzień chyli się ku końcowi, wkroczyliśmy w nowy 2010 rok. Wracałem z Ustki , przejechałem wzdłuż Słupi nie tylko w mieście. I co zobaczyłem? Zgrozę Szanowny Panie Prezesie! Pustki nad wodą Bydlino Włynkówko Słupsk- zgroza, bo innych słów brakuje.

Łowiłem trocie 20 lat temu a może i 30 ?.... ten czas tak szybko leci , zmienił się ustrój zmieniły się twarze wśród wędkarskiej braci jedni odeszli , pojawili się nowi, z tym że z tymi nowymi to jakby tak trochę gorzej.

Byłem działaczem największego koła w Słupsku, odszedłem nie mogąc znieść zakłamania wokół tego pięknego sportu. Rzeź troci dokonywana przez Zarząd Okręgu w świetle prawa. Pokaleczone ryby w klatkach na kilka dni przed świętami..... powie Pan może, że to nie prawda?

Prawda niestety z przed kilkunastu, kilkudziesięciu lat, którą wielu z nas pamięta. Rozrodowe ryby , czyli matki w ciąży uogólniając -mordowane przez ludzi mających je chronić ... jakież to niesmaczne. W przypadku ludzi znam taki okres w latach 39-45 tam też mordowano matki w ciąży ale to przynajmniej jest piętnowane po dziś dzień, o losie troci , który sami przypieczętowaliście mówi się jakoś mniej.

I nie musicie Szanowni możnowładcy wędkarscy podnosić składek "tylko" o kilkadziesiąt procent , możecie je podnieść od razu o kilkaset procent z takim samym skutkiem. Wygoniliście wędkarzy z nad rzek mordowaniem ryb , któremu nielegalni kłusownicy nigdy nie sprostają , składkami i innymi bzdurnymi przepisami, o których szkoda wspominać.

W zeszłym roku - patrząc po cennikach dostępnych na Waszej stronie dzień nie zrzeszonego wędkarza nad pustą smętną rzeką kosztował 50 zł no ale w tym roku w związku z polepszeniem się sytuacji z pustej rzeki na jeszcze bardziej pustą - tylko 75 zł. A dlaczego nie zrobić np. 7500 zł za dzień , albo na ten przykład 75 000 zł za dzień. A nuż trafi się jakiś jeden wędkarz ( spóźniony nie koniecznie na pierwszego stycznia) i będziecie mieli środki na zakup np. kolejnego domku jednorodzinnego na większe biuro , bo ten nie pomieści tak potężnego jak również dochodowego "przedsiębiorstwa" jak Zarząd Okręgu PZW.

Smutne to smutne i jeszcze raz smutne, jak ta rzeka nad którą już nie widać ludzi. Powie Pan , że wylałem tu trochę , a może mnóstwo jadu na PZW ... może i tak , po prostu mam wielu kolegów z którymi spotykam się i rozmawiamy o wielkiej rybie na Słupi , kolegów , którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i którzy nie potrafią już włożyć choćby odrobinę wysiłku aby to WAM Szanowni Państwo przekazać.

Więc pozwolicie, że ja to zrobię za nich. Dzisiaj podpiszę się pod tym tylko ja , ale jeśli tylko chcielibyście podpiszą się pod tym setki tych zawiedzionych , smętnych , nad pustą smętną królową pomorskich rzek. Większość odeszła już z Waszych szeregów przedkładając czystą ekonomię nad złudzenia o wielkiej rybie, więc pewnie ich głos się nie liczy. Nie mają już oni głosu tak samo jak te coraz mniej liczne ryby , które o swojej krzywdzie powiedzieć nie mogą.

W tym nowym 20010 roku życzę tylko Państwu , aby choć odrobina betonu odpadła , nie na przepławce , którą wybudowaliście i chwała Wam za to , choć o kilkadziesiąt lat za późno , ale z większości głów , które nie potrafią nic wnieść nowego dla ratowania rzeki , ale przynajmniej trwają dumnie , jak ten betonowy most przy przepławce.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Wodom Cześć